Laserowe usuwanie znamion, brodawek, kurzajek laserem CO2
Laser CO2 używany do laserowego usuwania znamion i brodawek jest urządzeniem pracującym w najnowszej technologii – trybach Super Puls i Ultra Puls. W pierwszym długość impulsu działającego na tkankę mierzy się w mikrosekundach. W drugim padający na tkankę impuls jest tak krótki (nanosekundy), że nie ma rozpływu ciepła w otaczające tkanki. Nie następuje uszkodzenie termiczne tkanek, co pozwala na bardzo szybkie gojenie – bez pozostawiania blizn. W tym najszybszym trybie proces odparowania tkanki jest tak błyskawiczny, że nie jest potrzebne znieczulenie. Główne zastosowanie tego lasera to zabiegi z zakresu dermatochirurgii.
Laserowe usuwanie znamion, przebarwień, pieprzyków i innych zmian skórnych daje znakomite efekty. Przewaga Lasera CO2 nad innymi metodami chirurgicznymi stosowanymi do tej pory polega na uzyskaniu suchej - w większości wypadków nie wymagającej opatrunku rany. Zranienia goją się szybko, nie pozostawiając blizn. Okres ostatecznego wygojenia rany trwa ok. 3-4 tygodnie. Laserowe usuwanie znamion i innych zmian skórnych to zabiegi, które nie wymagają kontaktu narzędzia ze skórą ani szycia rany, a więc wykonywane są w całkowitej aseptyce. Laserowe usuwanie znamion nie wiąże się z ryzykiem zakażenia żółtaczką i wirusem HIV. Sam zabieg jest krótki i z reguły jednorazowy.
Laserowe usuwanie znamion obejmuje następujące zmiany skórne:
- Brodawki wirusowe - popularnie nazywane kurzajkami, płaskie (verruces vulgares, verruces planes)
- Włókniaki
- Kępki żółte powiek (xanthelasma)
- Naczyniaki tzw. rubinowe
- Znamiona barwnikowe (np. pieprzyki)
- Piegi, przebarwienia
- Narośle skórne
- Niektóre blizny
- W przypadku użycia trybu Ultra Puls można wykonywać usuwanie wierzchnich warstw naskórka i skóry celem wygładzenia zmarszczek i odnowy skóry
- Zabiegi w jamie ustnej – np. głębokie afty tzw. Suttona, podcinanie wędzidełka.
To nie jest reklama wyrobu medycznego. Prezentowany przekaz ma wyłącznie charakter informacyjny, mający na celu zaprezentowanie sposobu przeprowadzenia zabiegu.
Zdjęcia pokazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu uzależniony jest od indywidualnych cech pacjenta, stanu wyjściowego skóry, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się do zaleceń pozabiegowych i może się różnić u poszczególnych pacjentów.